In het spoor van de torenwachter

Soms zegt een beeld meer dan duizend woorden. En neem dat gerust letterlijk in deze nieuwe beleveniswandeling uit de koker van Dany Hendrickx!

Indien een beeld zou kunnen spreken, wat zou het allemaal te vertellen hebben? En wat als dat beeld een slordige 600 jaar oud is en al die tijd in het Gentse belfort woonde? Wat en wie heeft hij allemaal met zijn stenen blik mogen aanschouwen doorheen de jaren? Hypothetische vragen die vanaf nu een concreet antwoord krijgen!

In deze beleveniswandeling komt één van de originele stenen torenwachters van het Gentse belfort tot leven en hij vertelt honderduit – hoe zou je zelf zijn na een eeuwenlange stilte – over zijn leven, over zijn hoogdagen als torenwachter en over de evolutie van de stad die hij aan de zijlijn mocht aanschouwen. Het belfort als belevenis …een geschiedkundige verrassing!

Terug naar overzichtReserveer